تایید واکسن جدید هپاتیت B
واکسن هپاتیت B شرکت دایناوَکس به تائید FDA رسید. این واکسن دو دوزی Heplisav-B نام دارد و طوری طراحی شده تا پاسخ ایمنی بدن به ویروس هپاتیت B را در بزرگسالان ۱۸ سال به بالا افزایش دهد.
 ١٣٩٦/٠٨/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
ژاپن و اولین گزارش پاییزی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
مقامات محیط زیست ژاپن در روز پنج شنبه، گزارشی مبنی بر تلفات قوی وحشی در غرب دریاچه ژاپن دریافت نمودند که به ویروس آنفلوانزای فوق حاد آلوده بوده اند. این اولین گزارش از حضور آنفلوانزای پرندگان در این فصل از سال در ژاپن می‌باشد.
 ١٣٩٦/٠٨/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
عدم کمبود واکسن انسانی و حیوانی هاری در کشور
دکتر حسین عرفانی رئیس اداره بیماریهای زئونوز مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچگونه کمبود دارو برای واکسیناسیون حیوانات و انسانهای برای پیشگیری بیماری هاری در کشور وجود ندارد.
 ١٣٩٦/٠٨/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تایید اولین داروی وریدی برای درمان آنفولانزا
سازمان غذا و داروی آمریکا داروی پرامیویر با نام تجاری Rapivab از دسته مهارکننده های نورامینیداز، را برای درمان آنفولانزا در بزرگسالان مبتلا به عفونت غیر عارضه دار آنفولانزا که از آغاز علائمشان بیش از دو روز نگذشته است، مورد تایید قرار داد.
 ١٣٩٦/٠٨/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>
دستورالعمل مصرف واکسن آنفلوانزاي انسانی - سال 1396
با توجه به تصمیمات کمیته علمی کشوري آنفلوانزا و سهمیه واکسن آنفلوانزاي انسانی اختصاص یافته به آن دانشگاه دستورالعمل نحوه مصرف در گروههاي اولویت دار مشمول دریافت واکسن آنفلوانزا در سال 1396 بشرح زیر می باشد:
 ١٣٩٦/٠٨/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حیوان‌گزیدگی در کشور و آمار بالا در شهرضا
دکتر حجت الله موسوی رئیس مرکز بهداشت شهرستان شهرضا گفت: تا پایان سال گذشته ۳۴۱ نفر در یکصد هزار نفر از جمعیت شهرضا دچار حیوان گزیدگی شده‌اند که این آمار از متوسط کشوری بیشتر است.
 ١٣٩٦/٠٨/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department