واکسیناسیون HPV از سال آینده آغاز می‌شود
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در یک شرکت دانش بنیان داخلی به تولید رسیده و اوایل سال آینده واکسیناسیون علیه این ویروس در دختران زیر ۱۶ سال یکی از استان ها که احتمالا استان فارس است، آغاز می شود.
 ١٣٩٨/٠٨/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
عفونت‌های تنفسی در مبتلایان به دیابت کشنده‌تر است
مطالعات اخیر محققان دانشگاه‌های مریلند و جان هاپکینز نشان می‌دهد عفونت‌های تنفسی در بیماران مبتلا به دیابت شدیدتر و کشنده‌تر و دلیل آن نقص سیستم ایمنی در پاسخ به عفونت است.
 ١٣٩٨/٠٨/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
واکسن روتاویروس، احتمال ابتلاء به دیابت نوع یک را کاهش می‌دهد
پژوهش های اخیر پژوهشگران دانشگاه ملبورن نشان می‌دهد عفونت روتاویروس می‌تواند یک عامل محرک برای بروز دیابت نوع یک در کودکانی باشد که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به دیابت هستند. پژوهشگران احتمال می‌دهند واکسن روتاویروس احتمال بروز دیابت را در کودکان کاهش دهد.
 ١٣٩٨/٠٧/٢٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
عفونت‌های ویروسی دوران کودکی عامل موثر در بیماری ام‌اس
این متخصصان می‌گویند: عفونت‌های دوران کودکی که به مغز راه پیدا می‌کنند می‌توانند احتمال ابتلا به بیماری‌های خودایمنی از قبیل ام‌اس در دوران بزرگسالی را افزایش دهند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ام‌اس شایع‌ترین بیماری خودایمنی عصب شناختی در میان بزرگسالان در سراسر جهان است.
 ١٣٩٨/٠٧/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
محققان درمان بالقوه ایدز را کشف کردند
تیمی از پژوهشگران آمریکایی با استفاده از روش ویرایش ژن کریسپر به درمانی احتمالی برای ریشه کنی HIV و ایدز دست پیدا کرده اند.
 ١٣٩٨/٠٧/١١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید واکسن جدید درمان تبخال تناسلی
محققان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا از تولید واکسن جدیدی برای درمان بیماری مهلک تبخال تناسلی خبر داده اند که آزمایش آن بر روی حیوانات با موفقیت تقریبا 100 درصدی همراه بوده است.
 ١٣٩٨/٠٧/٠٤ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department