چاپ        ارسال به دوست

عفونت کرونا ویروس شدید در دو مرحله رخ می‌دهد

به نقل از نیوزمدیکال نت، نتایج تحقیقات جدید محققان بیمارستان عمومی ماساچوست ایالات‌متحده(MGH) مواردی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به بهبود راهبردهای درمانی برای بیماران آلوده به ویروس کرونا کمک کند.

دانشمندان برای تجزیه‌وتحلیل سارس-کوو-۲در سطح بافت، از مواد کالبدشکافی ۲۴بیمار فوت‌شده به دلیل ابتلا به کووید-۱۹استفاده کردند.

دیوید تی تینگ، مدیر کلینیک نوآوری در مرکز سرطان عمومی و استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد اظهار کرد: برای تجسم ویروس واقعی سارس-کوو-۲در نمونه‌های ریه انسان از روشی به نامRNA در هیبریداسیون درجا (این روش امکان پایش رونویسی ژن را در یک مکان و زمان خاص فراهم می‌کند) استفاده کردیم. در حال حاضر، این روش یک آزمایش بالینی است که در بیمارستان ماساچوست استفاده می‌شود تا مشخص شود چه بافت‌هایی توسط ویروس آلوده می‌شوند.

تجزیه‌وتحلیل دو مرحله عفونت در بیماران مبتلابه ذات‌الریه شدید کووید-۱۹نشان داد، مرحله اولیه با مقادیر بالای ویروس در ریه‌ها تعریف می‌شود که سلول‌های بیماران را برای بیان ژن‌های درگیر شده با اینترفرون (نوعی از پروتئین‌ها هستند که سلول‌های میزبان آلوده به ویروس، آزاد ساخته و موجب تحریک سیستم ایمنی و افزایش مقاومت بدن می‌شوند)، تحریک می‌کند. در مرحله بعد، ویروس دیگر وجود ندارد، اما آسیب شدیدی به ریه‌ها بسیار شدید و بهبودی دشوار  است.

وی گفت: پاسخ اینترفرون به سارس-کوو-۲نشان می‌دهد که سیستم ایمنی بدن افراد قادر به حمله به سارس-کوو-۲است، اما پاسخ بین بیماران و حتی در قسمت‌های مختلف ریه بین بیماران مشابه متغیر است و ارائه یک دارو برای درمان تمامی موارد دشوار است. همچنین، درمان‌هایی که تکثیر ویروسی را هدف قرار می‌دهند مانند رمدسیویر(remdesivir) فقط ممکن است در مرحله اولیه عفونت موثر باشد.

این گروه دریافت که به‌طور شگفت‌انگیزی تکثیر ویروس در ریه‌ها بسیار کم است و ویروس بیشتر در مجاری بینی تکثیر می‌شود و سپس به داخل ریه‌ها وارد می‌شود، جایی که می‌تواند باعث ذات‌الریه و سایر عوارض شود.

انجام تجزیه‌وتحلیل کالبدشکافی بیشتر برای درک بهتر میزان و زمان عفونت سارس-کوو-۲در ریه‌ها و سایر بافت‌ها مهم خواهد بود و می‌تواند منجر به بهبود راهبردهای درمانی برای بیماران مبتلابه کووید-۱۹شود.

نتایج تحقیق در نشریهNature Communications منتشرشده است.


٠٩:٢٤ - دوشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ١٠١٣٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department