چاپ        ارسال به دوست

یک نوع داروی روماتیسم در کاهش عوارض کرونا موثر است

متخصصان علوم پزشکی فرانسه از این یافته بعنوان خبری خوب در میان انبوه تحقیقات و آزمایشات جاری جهت یافتن درمان قطعی یا کاهش عوارض ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ یاد می کنند.

در حالیکه شمار آزمایش های بالینی واکسن و داروهای درمان این بیماری در دنیا رو به افزایش است نهاد دولتی هماهنگ کننده امور بیمارستان های پاریس و منطقه ایل- دو- فرانس موسوم به «کمک های عمومی- بیمارستان های پاریس» روز دوشنبه با انتشار نتیجه اولیه آزمایش داروی «توسیلیزومب» روی بیماران از تأثير مثبت این دارو در کاهش عوارض شدید کووید- ۱۹ خبر داده است.

«توسیلیزومب» دارویی است که از آن برای درمان روماتیسم، بیماری های مفصلی و آرتریت استفاده می شود. استفاده از این دارو همینطور روشی شناخته شده برای سرکوب سیستم ایمنی است تا بیماری های مرتبط با روماتیسم در مدت زمان کمتری بهبود بیابند.

در گزارش نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که طبق نتیجه پژوهش های انجام شده، داروی «توسیلیزومب» نقش موثری در جلوگیری از واکنش های شدید و غیرطبیعی سیستم ایمنی موسوم به «طوفان سیتوکین» در بدن بعضی بیماران بسیار بد حال مبتلا به کووید- ۱۹ دارد.

سیتوکین ها که هنگام مواجهه شدن بدن با عفونت و پیش از هر حمله دیگر ویروسی از طرف سیستم ایمنی آزاد میشوند در شرایط عادی زمینه ایجاد نوعی هشدار را برای مقابله با عوامل بیرونی فراهم می کنند. این در حالی است که طوفان سیتوکین وقتی به وجود می آید که سیتوکین ها در تلاشی اشتباه برای ایمن نگه داشتن بدن به اعضای مختلفی من جمله ریه ها و کبد (Liver) حمله می کنند و امکان دارد در نهایت باعث مرگ بیمار شوند.

آزمایش بالینی انجام شده برای تاثیر داروی «توسیلیزومب» بر بیماران کووید- ۱۹ نشان می دهد که واکنش های شدید و غیرطبیعی سیستم ایمنی افرادی که این دارو به آن ها داده شده به خوبی مهار شده و از وخامت و حتی مرگ آن ها نیز جلوگیری به عمل آمده است.

داروی «توسیلیزومب» بصورت بالینی روی ۱۲۹ بیماری که به علت ابتلا به کووید ۱۹ به شکل حاد از عفونت ریه (Lung) رنج می بردند آزمایش شده است. در بیانیه نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که این بیماران در عین حال در وضعیتی نبودند که به بخش مراقبت های ویژه منتقل شوند.

بنابر گزارش یورونیوز، هزینه درمان با این دارو ۹۰۰ یورو عنوان شده که یک دهم هزینه بستری شدن بیماران دارای عواض حاد در بخش مراقبت های ویژه یعنی ۹۰۰۰ یورو است.


٠٨:٥٠ - چهارشنبه ٧ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٤٤٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department