چاپ        ارسال به دوست

ژن معیوب مرتبط با زوال عقل باعث افزایش خطر ابتلا به کرونا می‌شود

 

 

پژوهشگران در بررسی جدید خود دریافتند خطر ابتلای افرادی که داری ژن معیوب مرتبط با زوال عقل هستند تا دو برابر بیشتر از اشخاص دیگر است.

بر اساس مطالعه جدید توسط محققان داشتن یک ژن معیوب مرتبط با زوال عقل, خطر ابتلا به ویروس کرونا را دو برابر می کند.

پایگاه خبری "news medical" نوشت, پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه "Exeter " و دانشکده پزشکی دانشگاه "Connecticut" با تجزیه و تحلیل داده های مربوط به "Biobank" انگلستان متوجه شدند خطر ابتلا به ویروس کرونا (corona) در افرادی که دارای دو ژن معیوب از "APOE" (ژن مربوط به عقل) هستند, دو برابر دیگر اشخاص است.

آن ها متوجه شدند از هر ۳۶ نفر از اجداد اروپایی, دو نفر دارای ژن معیوب مرتبط با زوال عقل هستند.

این تیم تحقیقاتی دریافت خطر ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که سابقه این جهش های ژنی را داشته اند مضاعف می شود. بر اساس بررسی پژوهشگران برای همین خطر ابتلا به ویروس کرونا در مراکز نگهداری از سالمندان بیشتر از دیگر مکانها است.

پژوهشگران پی بردند افرادی که دارای ژن های معیوب "APOE e4e4" هستند، دو برابر بیش از دیگران در معرض ابتلا به نوع شدید "کووید ۱۹" قرار دارند؛ آنها در این پژوهش، داده های مربوط به سلامت و ژنتیک ۵۰۰ هزار نفر را در بانک اطلاعات پزشکی انگلستان مورد بررسی قرار دادند.

"چیا لینگ کو"، عضو دانشکده پزشکی دانشگاه connecticut اظهار‌کرد: نتیجه این پژوهش، بسیار هیجان انگیز هستند زیرا امکان دارد ما با کمک آن ها قادر به درک چگونگی آسیب پذیری این ژن معیوب دربرابر ویروس کرونا باشیم.

"دیوید ملزر"، سرپرست این تیم تحقیقاتی در این مورد گفت: چندین پژوهش نشان داده اشخاص مبتلا به زوال عقل، در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ قرار دارند؛ این پژوهش نشان می دهد که امکان دارد این خطر فقط ناشی فراموشی، افزایش سن و قرار گرفتن در معرض ویروس در خانه های سالمندان نباشد؛ احتمالا این خطر تا حدودی ناشی از تغییرات ژنتیکی خاصی باشد که این اشخاص را هم در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار می دهد.

نتیجه این تحقیق در مجله "Journal of Gerontology" به چاپ رسیده است.

 


٠٨:٤٥ - پنج شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٣٠٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department