چاپ        ارسال به دوست

روش‌هایی برای غیرفعال کردن کرونا با بررسی ایمن سلول‌های عفونی

به نقل از ساینمگ، ویروس شناسان" دانشگاه ایالتی جورجیا"   ( GSU) ، روش های جامعی برای پژوهش در مورد ویروس عامل بیماری کووید- ۱۹ یعنی کروناویروس (Coronaviruses) سندرم حاد تنفسی۲ SARS- CoV- 2) ) ارائه داده اند که مراحلی را برای غیرفعال کردن ویروس شامل می شود. این روش ها می توانند به بررسی ایمن سلول های عفونی شده کمک کنند. نتایج این پژوهش می تواند منبع پژوهشی خوبی برای پژوهشگران تازه کار باشد.

دکتر" کریستوفر باسلر" ( Christopher Basler)، استاد دانشگاه ایالتی جورجیا گفت:نکته مهم در مورد پژوهش ما این است که روش های خاصی را برای غیرفعال کردن کامل ویروس ارائه می کند که قابل تجزیه و تحلیل علمی هستند. این روش ها موجب می شوند تا ویروس، ویژگی عفونی کردن را از دست بدهد.

وی افزود:این روش ها به پژوهشگران امکان می دهند تا به بررسی پروتئین ها و ژن های ویروس و نحوه واکنش میزبان نسبت به عفونت بپردازند. تائید این موضوع که چنین تجزیه و تحلیل هایی می توانند به صورت ایمن و بدون خطر عفونت انجام شوند، میزان پژوهش های مربوط به کروناویروس (Coronaviruses) و کووید- ۱۹ را افزایش خواهد داد.

با شیوع کووید- ۱۹ در میان انسان ها ، باسلر و همکارانش تصمیم گرفتند تا برای درک این ویروس تلاش کنند و اقداماتی برای مقابله با این ویروس انجام دهند. از آنجا که کروناویروس سندرم حاد تنفسی۲ عامل یک بیماری جدی در انسان است، لازم بود که پژوهشگران با مراقبت های بیشتری به بررسی آن بپردازند.

این گروه پژوهشی برای مطمئن شدن در مورد ایمنی پژوهشگران و عموم مردم، از متخصصان ایمنی زیستی کمک گرفتند تا میزان آلودگی را در ایالت جورجیا بررسی کنند. آنها برنامه ای را ایجاد کردند که تجهیزات مطلوب را شناسایی می کند و آموزش دقیقی را برای پژوهشگران ارائه می دهد تا بتوانند پژوهش در مورد کروناویروس (Coronaviruses) سندرم حاد تنفسی۲ را به صورت ایمن و کارآمد انجام دهند.

این پژوهش، در مجله" Viruses"  به چاپ رسید.

 


٠٩:٠٥ - سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٩٣٥٠٧    /    تعداد نمایش : ٥٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department