چاپ        ارسال به دوست

زمان آماده شدن واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد اعلام شد

به گزارش دیده بان ایران، یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه آکسفورد بریتانیا که روی ساخت واکسن ویروس کرونا فعالیت می کند از امکان آماده شدن آن تا ماه میلادی آگوست، کمتر از سه ماه دیگر، خبر داد.

آدریان هیل، رئیس مؤسسه جنر دانشگاه آکسفورد،  اعلام‌کرد پژوهشگران ۸۰ درصد اطمینان دارند که واکسن (vaccine)  کووید- ۱۹ که روی آن کار می کنند، موفق خواهد بود.

این واکسن در صورت موفقیت بصورت استنشاقی عرضه خواهد شد.

به گفته این پژوهشگر که در پروژه ساخت واکسن دخیل است، رسیدن واکسن به کاهش نرخ انتقال بیماری بستگی دارد.

وی در مورد زمان آمادگی این واکسن افزود: « ما حدس می زنیم زمان آن آگوست باشد. چنانچه تعداد موارد بیماری به سرعتی که ما انتظار داریم کاهش نیابد امکان دارد سریعتر باشد. اگر ما مواردی نداشته باشیم، امکان دارد دیرتر باشد. »

هیل پیشتر هشدار داده بود که این پروژه تحقیقاتی ممکن است در صورت کاهش زیاد نرخ انتقال کند شود.

این پژوهشگر دانشگاه آکسفورد توضیح داد اگر تعداد خیلی کمی از داوطلبان آزمایش ویروس را بگیرند، تست دارو قادر نخواهد بود ارزیابی سریع دقیقی در مورد اینکه آیا واکسن موثر است مهیا کند.

مرحله دوم آزمایش این واکسن با ۱۰ هزار و ۲۶۰ بزرگ سال با سن بالای ۵۵ سال و شماری از کودکان در ماه آوریل شروع شده بود.

پژوهشگران این پروژه گفته اند که به دنبال تائید اضطراري آن از سوی سازمان های قانونگذار در این زمینه اند و امیدوارند اولین واکسن آنها تا ماه سپتامبر قابل دسترسی باشد.

شرکت بزرگ داروسازی «آسترازنکا» تائید کرده که به محض تائید موثر بودن این واکسن، دو میلیون دوز از آنرا تولید خواهد کرد.

این شرکت اکنون همچنین موافقت کرده که ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن بالقوه را در بریتانیا توزیع کند. آسترازنکا همینطور یک قرارداد یک میلیارد دلاری با حکومت ایالت متحده آمریکا برای تولید واکسن امضاء کرده است.

در رقابت جهانی برای کشف واکسن کرونا (corona) ، دانشگاه آکسفورد بالاترین سرعت آزمایشگاهی را دارا است. بیشتر تیمهای تحقیقاتی دیگر برای اثبات ایمنی ناچار بوده اند آزمایش های بالینی کوچکی با چند صد شرکت کننده داشته باشند.


٠٩:٢١ - سه شنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٣٢٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department