چاپ        ارسال به دوست

آنتی بادی‌های کرونا پس از عفونت تا ۹ ماه در بدن باقی می‌مانند

به گزارش  خبرگزاری یونایتدپرس، این مسئله در خصوص افراد مبتلا به کرونا چه آنهایی که علائم این بیماری را تجربه کردند و چه افرادی که به کرونای بدون علایم مبتلا شدند، صدق می کند.

داده های این مطالعه که توسط پژوهشگران کالج ایمپریال لندن انجام شد، نشان داد:کمتر از ۹۹٪ ساکنان منطقه ای از ایتالیا به نام وُ( Vo) که در فوریه یا مارس سال میلادی گذشته به ویروس کرونا آلوده شده بودند، تا نوامبر آنتی بادی علیه ویروس کووید- ۱۹ داشتند. ساکنان وُ در ایتالیا در مراحل اولیه شیوع همه گیری کرونا، حجم بالایی از موارد ابتلا به این بیماری را تجربه کردند.

نتایج این مطالعه طبق تجزیه و تحلیل نمونه های خون جمع آوری شده از ۸۵٪ از حدود ۳۰۰۰ ساکن وُ در ایتالیا بدست آمده است.

این مطالعه نشان داد که سطح آنتی بادی ها در خون افرادی که به کرونا مبتلا شده بودند، در زمان نه ماه کاهش یافت- اما این سطوح ازآنتی بادی ها در بین افرادی که علائم کووید- ۱۹ تجربه کرده بودند و افراد عاری از علائم تفاوت نداشت. آنتی بادی ها سلول هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس ها تولید می شوند.

« ایلاریا دوریگاتی»، یکی از نویسندگان این پژوهش، در بیانیه مطبوعاتی گفت:ما هیچ مدرکی دال بر این که سطح آنتی بادی بین عفونت های علامتی و بدون علامت کووید- ۱۹ به طور قابل توجهی متفاوت باشد، پیدا نکردیم. این موضوع نشان می دهد که قدرت واکنش ایمنی بدن به علائم و شدت عفونت بستگی ندارد.

پژوهشگران گفتند، همچنین ، در بعضی از شرکت کنندگان این مطالعه، سطح آنتی بادی با سپری شدن زمان افزایش یافته که این مسئله نشان دهنده عفونت دوباره احتمالی با ویروس بوده که باعث افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

اینکه چه مدت عفونت قبلی افراد را در برابر کووید- ۱۹ مراقبت می کند، یکی از موضوعات مورد بحث در جامعه علمی بوده است، اما بیشتر مطالعات نشان می دهد که ایمنی مبتنی بر ویروس حداقل سه ماه طول می کشد.

برعکس، پژوهش ها نشان می دهد ایمنی ارائه شده توسط واکسن های« فایزر» و« مُدرنا» امکان دارد سال ها طول بکشد.

مشروح این مطالعه در نشریه Nature Communications منتشر شده است.


٠٩:٤٦ - يکشنبه ٧ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٧٥٥٩    /    تعداد نمایش : ١٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department