چاپ        ارسال به دوست

در فرانسه؛ ۱۲ مورد شناسایی شدند

کشف سویه جدیدی از کرونا ( IHU یا B.1.640.2 )

سویه جدید کهIHU یا B.1.640.2 نامیده می شود، برای نخستین بار در ماه گذشته در این کشور شناسایی شد اما اکنون به دلیل توجه کارشناسان جهانی در تیتر اخبار بین المللی قرار گرفته است.

در حال حاضر حداقل ۱۲ مورد ابتلا به این سویه در نزدیکی منطقه مارسی فرانسه تایید شده و مشخص است که بسياري از بیماران به علت ابتلا به آن در بیمارستان بستری شده اند.

اعتقاد بر این است که سویهIHU  توسط مسافرانی که به کشور آفریقایی کامرون سفر کرده اند ، به فرانسه منتقل شده است.

این سویه دارای ۴۶ جهش است که کارشناسان نگرانند این جهش ها به معنای مقاومت آن دربرابر واکسن های موجود باشد اما نکته مثبت این است که بنظر نمی رسد سویه جدید به سرعت در حال گسترش باشد.

این سویه توسط پژوهشگران مؤسسه بیمارستان عفونی مدیترانه( IHU) کشف شده اما هنوز توسط سازمان بهداشت جهانی( WHO)  مورد بررسی قرار نگرفته است. همچنين هیچ مدرک مشخصی وجود ندارد که این ویروس جدید از مرز فرانسه عبور کرده باشد؛ اگرچه ادعاهای تایید نشده نشان می دهد این سویه طبق احتمالات قبلا وارد بریتانیا شده است.

پروفسور فیلیپ کولسون، رئیس بخش کشف این سویه جدید، جزئیات آن را در مقاله ای که ماه گذشته به صورت آنلاین منتشر شد، ارائه کرد اما این مطالب هنوز در یک مجله پزشکی منتشر نشده است.

او نوشت:ما چندین مورد از این سویه جدید در منطقه جغرافیایی مارسی داریم. نام آن را سویهIHU  گذاشتیم که ۲ ژنوم جدید آن به تازگی ارائه شده است.

ادعا شده مورد شاخص مبتلا به این ویروس مردی کاملاً واکسینه شده بود که از سفر به کامرون در ماه نوامبر بازگشته و یک روز قبل از مراجعت علائم تنفسی خفیفی داشت و نتیجه آزمایش وی مثبت بود.

تعدادی دیگر از بیماران مبتلا به کووید مثبت که در همان منطقه زندگی می کردند، از جمله چندین کودک نیز ترکیب یکسانی از جهش ها را نشان دادند.

این مقاله استدلال کرد که ظهور سویه جدید اهمیت آزمایش کامل و نظارت ژنومی را ثابت می کند.

این مشاهدات بار ديگر غیرقابل پیش بینی بودن ظهور سویه های جدید سارس کوو ۲ و ورود آن از خارج از کشورها، دشواری کنترل چنين موضوعی و احتمال گسترش بعدی را نشان می دهد اما هنوز خیلی زود است که طبق حدس و گمان در مورد ویژگی های ویروسی، اپیدمیولوژیک یا بالینی سویهIHU  بر این اساس قضاوت کنیم.


٠٩:٤٤ - چهارشنبه ١٥ دی ١٤٠٠    /    عدد : ١١٢٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٧٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department