چاپ        ارسال به دوست

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره مو (Mu) ؛ نوع جدید ویروس کرونا!

به نقل از نیوز، سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه در اعلامیه هفتگی همه گیری خود خاطرنشان کرد: Mu که از نظر علمی با نام B.1.621    شناخته می شود، بعنوان نوع مورد توجه طبقه بندی شده است.

این سازمان افزود :این نوع کرونا جهش هایی دارد که خطر مقاومت به واکسن ها را نشان می دهد و تأکید کرد که برای درک بهتر آن به پژوهش های بیشتری نیاز است.

در این اعلامیه آمده است: « نوع Mu دارای صور با جهش های مختلف است که نشان دهنده خصوصیت بالقوه فرار ایمنی است . »

نگرانی های گسترده ای در خصوص ظهور جهش های جدید ویروس وجود دارد زیرا نرخ عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است و نوع بسیار قابل انتقال دلتا به ویژه در میان افراد واکسینه نشده و در مناطقی که اقدامات ضدویروس کاهش یافته رو به رشد است   .

همه ویروس ها من جمله سارس- کوو-2  (SARS-COV-2 ) که سبب کووید- ۱۹ می شود، با گذشت زمان جهش می یابند و اکثر جهش ها بر خواص ویروس تاثیر کمی دارند یا هیچ تاثیری ندارند اما جهش های خاصی می توانند بر خواص یک ویروس تاثیر داشته باشند و بر سهولت انتشار آن، شدت بیماری ایجاد شده و مقاومت آن در برابر واکسن ها، داروها و سایر اقدامات متقابل تاثیر بگذارند .سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر چهار نوع نگران کننده کووید- ۱۹ ازجمله آلفا( Alpha) در ۱۹۳ کشور و دلتا( Delta) در ۱۷۰ کشور را شناسایی کرده است.

همچنين این سازمان پنج مدل ازجمله Mu را اعلام کرده است که باید تحت نظارت باشند. این ویروس بعد از شناسایی در کلمبیا در سایر کشورهای آمریکای جنوبی و در اروپا مشاهده شده است.

WHO  اعلام کرد که شیوع جهانی آن در بین موارد متوالی 0.1 درصد و در کلمبیا، این میزان ۳۹ درصد است.

 


١١:٠٥ - شنبه ١٣ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٧٧٥٩    /    تعداد نمایش : ١٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Copyright © 2013 CTERC.SBMU.AC.IR Allright Reserved
Powered By NRITLD IT Department