×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1403/02/23 - 09:26
  • بازدید : 115
  • تعداد بازدیدکننده : 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ساخت واکسن ضد ایدز با استفاده از نانو مواد

یک گروه تحقیقاتی از نانومواد برای ساخت واکسن ضدایدز استفاده کردند. نتایج کار آن‌ها روی موش‌ها و خرگوش‌ها نتایج دلگرم‌کننده‌ای به دنبال داشته، هر چند هنوز روی انسان آزمایشی انجام نشده است

یک ایمونولوژیست از فناوری نانو برای ساخت واکسن HIV استفاده کرده است. جوی لین چین محققی است که نتایج جالب توجهی در استفاده از نانومواد برای تولید واکسن ضدایدز به دست آورده است.

چن متولد و بزرگ شده تایپه، تایوان است که در سال ۲۰۱۷ به آمریکا آمده تا درمقطع دکتری دانشگاه دوک ادامه تحصیل دهد. وی در حال حاضر یک پژوهشگر فوق دکترا در کودکان در کالج پزشکی ویل کرنل در نیویورک است؛ جایی که وی و همکارانش از نانومواد برای تحقیق در مورد واکسن HIV استفاده می‌کنند.

دکتر جوئل کولی، از دانشگاه دوک، پیشگام مطالعه در حوزه نانومواد است. اگرچه همه‌گیری HIV/AIDS بیش از ۴۰ سال پیش آغاز شد، اما دانشمندان هنوز واکسن مؤثر در برابر این ویروس را ایجاد نکرده‌اند. HIV به سرعت جهش می‌کند. این گروه معتقدند که نانومواد می‌تواند به ساخت واکسن برای مقابله با این ویروس کمک کند.

واکسن HIV این گروه تحقیقاتی هنوز در میمون‌ها یا انسان‌ها مورد آزمایش قرار نگرفته، اما آزمایشات در موش‌ها و خرگوش‌ها نتایج دلگرم‌کننده ارائه کرده است.

به نقل از ستاد نانو، مقاله اخیری که در مجله ایمونولوژی به چاپ رسیده، نشان می‌دهد که ایمنی شناسان درک ذاتی از اهمیت تنوع، حداقل در سطح بیولوژیکی دارند. ایمونولوژی به عنوان یک زمینه، فضای زیادی برای رشد دارد.

  • گروه خبری : مرکز تحقیقات ویروس شناسی
  • گروه خبری : 142282
کلمات کلیدی
تنظیمات قالب